Logo firmy Xanthus Viomedical - dystrybutora holter EKG Nuubo

KRS : 0000301266 NIP : 1132715854  © Xanthus Viomedical Sp. z o.o. 2021

Xanthus Viomedical Sp. z o.o.
Poleczki 23, 02-822 Warszawa
Tel: 22 648 31 07 kom: 606 830 840

Polityka Prywatności
   

Logo firmy Xanthus Viomedical - dystrybutora holter EKG Nuubo

Holter EKG jest to urządzenie pozwalające zbadać pracę serca w określonym czasie. Cele badania mogą być różne: diagnozowanie chorób serca, monitorowanie po zabiegach takich jak na przykład ablacja serca lub operacja pomostowania aortalno-wieńcowego ( tzw. „by-passy”), monitorowanie po zawale lub udarze,  a nawet monitorowanie profilaktyczne. Jak pokazuje badanie wykonane w  Świętokrzyskim Centrum Neurologii w Kielcach w 2015 roku  „w wielu przypadkach udar mózgu bywa pierwszą kliniczną manifestacją migotania przedsionków, stanowiąc jednocześnie jego najpoważniejsze powikłanie. Dlatego wykrywanie bezobjawowych epizodów arytmii stanowi istotny element profilaktyki przeciwkrzepliwej.”

 

Holter EKG 24-godzinny czego unikać - ograniczenia

 

Najpopularniejszym, ale i przestarzałym badaniem,  jest badanie 24-godzinne wykonywane przy użyciu ciężkiego holtera, z kilkoma elektrodami, które lekarz przykleja pacjentowi do ciała. Tak naprawdę jego jedyną zaletą jest cena – badanie jest refundowane, a prywatnie można je wykonać za około 150-200 zł. Takie badanie holterem ma ograniczoną wartość diagnostyczną. Po prostu w ciągu 24 godzin żadne zaburzenie rytmu może nie wystąpić, a może wystąpić w 5, 15 czy 25 dniu badania.
Ponadto pacjent z powodu wiszących kabli ma ograniczoną możliwość ruchu, co utrudnia przeprowadzenie badania w naturalnych warunkach, w których serce podejmuje większy wysiłek – podczas pracy fizycznej, sportu czy seksu.
Dodatkowo przy ruchu trzeba uważać żeby po prostu kable się nie po urywały, a elektrody nie poodklejały, przez co przy zwykłym holterze 24-godzinnym tak naprawdę trzeba unikać ruchu.

 

Holter EKG Nuubo

 

Xanthus Viomedical oferuje innowacyjny holter EKG Nuubo – badanie holterowskie długoterminowe przy użyciu koszulki biomedycznej z wbudowanymi elektrodami. Nasz holter zakłada się jak zwykłą koszulkę na ciało, smaruje elektrody wbudowane w koszulkę specjalnym kremem  i nosi przez 14 do 30 dni.
Badania pokazują, że 30 dni jest optymalnym  czasem  monitorowania serca pozwalającym zdiagnozować większość zaburzeń rytmu serca. Podczas noszenia holtera Nuubo nie istnieją ograniczenia takie jak przy holterze 24-godzinnym. Nie ma żadnych kabli, elektrody są wbudowane w koszulkę, więc zawsze są we właściwym miejscu.
Ruch jest wręcz wskazany, przy czym nie ma żadnych obaw, że coś się odłączy, odklei itp.

 

Holter EKG Nuubo - Czego unikać ?

 

 

Jednak holter Nuubo jest to elektryczne urządzenie medyczne, w związku z czym jest kilka rzeczy których trzeba unikać podczas noszenia koszulki z holterem :

 • Holtera Nuubo nie należy nigdy używać w trakcie znieczulenia lub w nagłych przypadkach czy na oddziałach intensywnej terapii.

 • Trzeba unikać używania holtera Nuubo w trakcie jakiejkolwiek procedury chirurgicznej obejmującej stosowanie narzędzi elektrycznych (narzędzia elektrochirurgiczne lub elektrokoagulacja).

 • Osoby z wszczepionym stymulatorem serca muszą zawsze zachować bezpieczną odległość 15 cm między holterem Nuubo i stymulatorem. W zależności od specyfikacji producenta lub zaleceń lekarza prowadzącego ta odległość może być większa, jednak nigdy nie powinna wynosić poniżej 15 cm.

 • W żadnym przypadku nie należy stosować innego zasilacza AC/DC (FRIWO model FOX12-XM-USB) ani połączenia mikro USB z przewodem USB niż te, który znajdują się w zestawie.
  W przeciwnym razie grozi to uszkodzeniem urządzenia lub ciała użytkownika.

 • Należy unikać używania holtera Nuubo w obecności źródeł generujących pola elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości (anteny, transformatory wysokiego napięcia, generatory, MRI, itd.)oraz takich urządzeń, jak koce podgrzewane elektryczne, podgrzewacze elektryczne, kuchenki mikrofalowe, itd.

 • Holtera Nuubo nie należy używać w obecności sprzętu chirurgicznego wysokiej częstotliwości.

 • Należy unikać używania holtera Nuubo w pobliżu wody. Należy chronić holter Nuubo przed wniknięciem do niego wody. Nie można się kąpać z holterem, na czas kąpieli trzeba zdjąć koszulkę wraz z holterem.

 • Należy unikać uprawiania sportów wodnych z holterem Nuubo.

 • Należy unikać stosowania holtera Nuubo przy wykrywaczu metalu.
   

 

 


[1] „Udar mózgu jako pierwsza manifestacja migotania

przedsionków — opis dwóch przypadków klinicznych” - Justyna Tracz, Iwona Gorczyca-Michta, Konrad Jarząbek, Ewa Kołodziejska Beata Wożakowska-Kapłon. Folia Cardiologica 2015, tom 10, nr 2

Holter EKG Czego unikać ?

14 marca 2022
holter ekg nuubo
holter ekg warszawa

Zamów tutaj