Logo firmy Xanthus Viomedical - dystrybutora holter EKG Nuubo

KRS : 0000301266 NIP : 1132715854  © Xanthus Viomedical Sp. z o.o. 2021

Xanthus Viomedical Sp. z o.o.
Poleczki 23, 02-822 Warszawa
Tel: 22 648 31 07 kom: 606 830 840

Polityka Prywatności
   

Logo firmy Xanthus Viomedical - dystrybutora holter EKG Nuubo

Monitorowanie metodą Holtera , potocznie holter EKG jest już dosyć starą metodą monitorowania pracy serca. To badanie serca opatentował w 1965 r. amerykański fizyk Norman Holter, i od jego nazwiska przyjęło się nazywać badanie holterem.

 

Standardowe badanie metodą holtera polega na tym że pacjentowi podłącza się kilkanaście elektrod na kablach do ciała, oraz na szyi zawiesza urządzenie które poprzez te elektrody sprawdza czynność elektryczną serca. Pacjentowi holter zakładany jest na krótki czas – zazwyczaj 24 do 48 godzin. Pacjent mający założonego holtera powinien starać się żyć normalnie, jak na co dzień – pracować , uprawiać sport, spać z założonym holterem. Niestety nieco już przestarzałe rozwiązania bardzo utrudniają normalną aktywność, szczególnie ruchową – kable plączą się, podczas ruchu mogą się odczepić od rejestratora, elektrody mogą się odkleić – na pewno nie jest to komfortowe badanie.


Dodatkowo wielu pacjentów skarży się na podrażnienia skóry i swędzenie podczas noszenia przyklejanych elektrod.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują holtery długoterminowe które rejestrują pracę serca od 14 do 30 dni. Jest to rozwiązanie dużo lepsze niż standardowy holter 24 godzinny, ponieważ zaburzenia serca nie muszą występować regularnie, w ciągu 24 godzin mogą w ogóle nie wystąpić.
Dłuższe badania wykazują znacznie większe prawdopodobieństwo wykrycia przejściowych, napadowych arytmii, takich jak migotanie przedsionków.


Kliknij w ten link aby przeczytać nasz artykuł odnośnie arytmii serca.


Ekgholter.pl oferuje najwygodniejszy na rynku długoterminowy  holter ekg – system Nuubo składający się z małego rejestratora oraz koszulki tekstylnej z wbudowanymi elektrodami. Koszulka EKG Nuubo wykorzystuje łatwo zdejmowany materiał tekstylny, który jest noszony podobnie jak biustonosz lub kamizelka. Nie ma żadnych kabli, żadnego przyklejania elektrod, zakłada się tylko koszulkę, smaruje elektrody specjalnym kremem i nosi.  Koszulka ma ucisk podobny do ucisku założonej na stopę skarpety. Badanie serca trwa od 14 do 30 dni, po tym czasie jest wysyłane do specjalistów Nuubo, którzy analizują badanie i przesyłają wynik w języku polskim .

 

Aby dowiedzieć się więcej o holterze Nuubo kliknij w ten link

 

 

Holter EKG – Wskazania

 

Wskazania do wykonania badania serca holterem EKG to:

 

 • kołatania serca
 • omdlenia i mroczki przed oczami
 • napadowe poty
 • niemiarowe bicie serca
 • duszności
 • zmęczenie, słabsza wydolność podczas uprawiania sportu – słaba tolerancja wysiłku fizycznego
 • przebyty udar niedokrwienny mózgu o nieznanej przyczynie
 • przebyta ablacja – w celu monitorowania efektów
 • przebyta operacja pomostowania aortalno-wieńcowego („bypassy”) – w celu monitorowania efektów
 • pacjent z przemijającymi lub okresowymi objawami lub zaburzeniami rytmu serca

 

Na filmiku poniżej możecie posłuchać dla kogo jest holter długoterminowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holter EKG – Czego unikać ?

 

Czego unikać podczas badania serca holterem EKG dosyć dokładnie opisaliśmy na naszym blogu.

 

Kliknij w ten link aby przeczytać artykuł.

 

 • Przede wszystkim głównym wrogiem urządzeń jest woda – nie należy się kąpać z holterem, uprawiać sportów wodnych, należy chronić holter przed dostaniem się do niego wody.

 • Należy także unikać używania holtera EKG w obecności źródeł generujących pola elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości jak (anteny, transformatory wysokiego napięcia, generatory, MRI, itd.)oraz takich urządzeń, jak koce elektryczne, podgrzewacze elektryczne, kuchenki mikrofalowe, itd.

 • Osoby mające wszczepiony stymulator nie mogą przebywać w odległości mniejszej niż 15 cm od działającego holtera EKG.

 • Nie można w żaden sposób ingerować w działanie lub budowę urządzenia – odłączać kabli, otwierać rejestratora, naciskać przycisków  (poza przyciskiem „EVENT” , który naciska się gdy odczuwa się jakieś niepokojące objawy) .

 

Holter EKG – Cena

 

24-godzinne badanie zwykłym starym holterem EKG kosztuje około 150-200 zł. Badanie 24 godzinne jest refundowane i można je wykonać poprzez NFZ ze skierowaniem od specjalisty. Ale jak można łatwo policzyć w takim razie 14 dni i 30 dni badania powinno kosztować odpowiednio 2100 zł i 4500 zł. Ekgholter oferuje badanie najnowocześniejszym, najwygodniejszym i posiadającym dziesiątki badań klinicznych ( także z Polski) holterem długoterminowym w cenie 1699 zł za 14 dni badania i 1999 zł za 30 dni badania. Niestety mimo naszych starań badanie nie jest refundowane przez NFZ i można je wykonać tylko prywatnie.

 

Holter EKG – przygotowanie do badania

 

Badanie holterem EKG jest badaniem nieinwazyjnym oraz bezbolesnym. Pacjent nie musi się w żaden sposób do niego przygotowywać.

Holter EKG – jak przebiega,wskazania, czego unikać, cena, przygotowanie, podstawowe informacje

15 marca 2022
Sportowcy noszący holter EKG długoterminowy Nuubo -badanie serca
Standardowy 24-godzinny holter ekg z kablami