Logo firmy Xanthus Viomedical - dystrybutora holter EKG Nuubo

KRS : 0000301266 NIP : 1132715854  © Xanthus Viomedical Sp. z o.o. 2021

Xanthus Viomedical Sp. z o.o.
Poleczki 23, 02-822 Warszawa
Tel: 22 648 31 07 kom: 606 830 840

Polityka Prywatności
   

Logo firmy Xanthus Viomedical - dystrybutora holter EKG Nuubo
 1. Czy mogę do kogoś zadzwonić, jeśli mam jakieś wątpliwości odnośnie systemu Nuubo?

Tak, możesz zadzwonić do pracowników EKGholter.pl, którzy udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji.

 

 1. Czy mogę wykonywać codzienne czynności z Nuubo ?

Holter EKG nuubo został specjalnie zaprojektowany, aby Twoje życie było jak najbardziej normalne, możesz kontynuować normalne ćwiczenia, spacery, pracę, sen, zakupy itp. Pamiętaj tylko, że Nuubo nie może się zamoczyć, więc kiedy idziesz pod prysznic lub kąpiel po prostu zdejmij koszulkę wraz z holterem. To dobry moment na naładowanie baterii holtera.


Kliknij w ten link, aby przeczytać czego należy unikać przy noszeniu holtera

 

 1. Co to jest arytmia?

Arytmia to sporadyczny lub stały problem z rytmem bicia serca. Twoje serce może bić zbyt szybko, zbyt wolno lub w nieregularnym rytmie. Podczas arytmii niektórzy ludzie mogą odczuwać kołatanie serca w klatce piersiowej lub nagłe przyspieszenie akcji serca. Zmęczenie, zawroty głowy lub omdlenia mogą być również możliwymi objawami arytmii. Niektóre arytmie nie powodują żadnych objawów. Istnieje wiele rodzajów arytmii. Niektóre arytmie są nieszkodliwe, ale inne mogą być poważne, a nawet zagrażać życiu. Jeśli arytmia jest ciężka lub trwa wystarczająco długo, aby wpłynąć na pracę serca, może uniemożliwić sercu pompowanie wystarczającej ilości krwi do organizmu. Nawet ciężkie arytmie można skutecznie leczyć. Przed leczeniem lekarz musi najpierw ustalić, w której części serca może wystąpić arytmia i czy jest ona nieprawidłowa.


Kliknij w ten link żeby przeczytać artykuł o arytmiach.

 

 1. Czy Nuubo może wpłynąć na moje zdrowie?

NIE, Nuubo to system monitorujący, rejestruje tylko aktywność Twojego serca, ale w żaden sposób nie leczy i nie wpływa na Twoje zdrowie.

 

 1. Jak korzystać z Nuubo ?

Nuubo to prosty system, który działa automatycznie, wystarczy założyć koszulkę tekstylną zgodnie z instrukcjami lekarza lub pracowników EKGholter.pl i włożyć rejestrator do kieszeni w koszulce. (Zgodnie z instrukcją użytkowania). Gdy założysz koszulkę tekstylną, możesz prowadzić normalne życie.
W poniższym filmiku możesz zobaczyć jak wygląda badanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Co powinienem zrobić jeśli odczuwam objawy podczas noszenia holtera EKG Nuubo?

Jeśli odczuwasz objawy, z powodu których jest przeprowadzane badanie serca lub jakikolwiek inny objaw, nie musisz nic robić. Możesz nacisnąć odpowiedni przycisk na holterze  wtedy Nuubo automatycznie oznaczy ten zapis jako specjalny. Ważne jest, aby zapisać w swoim dzienniku zdarzeń, jakie objawy odczuwałeś oraz datę i godzinę.

 

 1. Jak często należy ładować holter Nuubo ?

Należy ładować Minder przez 1 godzinę dziennie, najlepiej wykorzystać do tego porę kąpieli lub prysznica.

 

 1. Czy mogę ładować holter EKG Nuubo podczas jego noszenia ?

NIE, należy wyjąć go z koszulki i dopiero wtedy podłączyć do prądu do ładowania.

 

 1. Czy mogę ćwiczyć z holterem długoterminowym Nuubo ?

Tak, Nuubo jest skonstruowane tak aby pozwalać żyć normalnie. Po prostu rób to co robisz na co dzień  starając się zapomnieć, że nosisz system monitorowania.

 

 1. Czy mogę prać Nuubo ?

Możesz prać Nuubo – ale tylko koszulkę, bez rejestratora. Rejestrator należy wyjąć a koszulkę uprać ręcznie używając neutralnego mydła i zimnej wody, bez pocierania powierzchni elektrod wbudowanych w koszulkę.

 

 1. Czy mogę podróżować z holterem EKG Nuubo?

Tak, nie ma problemu z korzystaniem z Nuubo podczas podróży.  Nuubo będzie nadal rejestrować pracę Twojego serca. Jedynym ograniczeniem jest podróż samolotem. Wyłącz Twój holter Nuubo podczas lotu.

 

 1. Czy mogę brać prysznic lub kąpać się z Nuubo?

Nie, holter EKG Nuubo nie może się zamoczyć.

 

 1. Czy Nuubo będzie mi przeszkadzać w codziennym życiu?

Nie, możesz żyć normalnie i wykonywać codzienne czynności. Jedyne czego musisz unikać to kąpiele lub sporty wodne, ponieważ holter nie może się zamoczyć.

 

 1. Jak mam się dowiedzieć  czy urządzenie jest w pełni naładowane?

Nuubo posiada diody, które pomogą sprawdzić, czy bateria jest w pełni naładowana. Jeśli  dioda baterii mignie 4 razy, bateria jest naładowana w 100%. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi.

 

 1. Do czego służy żel, który nakłada się na elektrody?

Żel powoduje lepsze przewodzenie sygnału i dzięki temu pozwoli na dokładniejszy zapis EKG. Żel pomaga także w uniknięciu podrażnień skóry.

 

 1. Ile razy dziennie należy nakładać żel ?

Żel należy nakładać dwa razy dziennie: rano po umyciu się i przed pójściem spać. Jeśli zauważysz jakieś podrażnienie skóry, możesz nakładać żel częściej.

 

 1. Czy jakakolwiek karta micro SD pasuje do urządzenia?

Nie, w urządzeniu może być tylko karta dostarczona wraz z holterem. Nie należy zmieniać nic w rejestratorze, karta powinna zawsze znajdować się w gnieździe i nie należy jej w ogóle wyjmować. Każda manipulacja holterem może spowodować usunięcie całego zapisu badania serca, utratę danych lub nieprawidłowe ich zapisanie.

 

 1. Który rozmiar koszulki będzie najlepiej dla mnie pasował?

Dostępne są 3 rozmiary, lekarz lub pracownik EKGholter.pl poda Ci właściwy rozmiar zgodnie z Twoimi wymiarami klatki piersiowej. To zagwarantuje Ci większy komfort.

 

 1. Zgubiłem ładowarkę, czy mogę użyć innej ?

Nie, Nuubo jest urządzeniem medycznym i można go używać tylko z ładowarką z zestawu. Skontaktuj się z lekarzem lub pracownikiem EKGholter.pl – a oni zalecą Ci co zrobić.

 

Masz inne pytania odnośnie badania serca holterem Nuubo?

 

Skontaktuj się z nami przez formularz na podstronie Kontakt lub zadzwoń do naszego biura pod numer 22 6483107

 

 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania odnośnie holtera EKG Nuubo

16 marca 2022
Dziecko noszące holter EKG Nuubo